Lindås Rasta IBK F14-15 är ett härligt gäng innebandyintresserade tjejer. Vi välkomnar gärna fler tjejer i vår grupp, så om du vill börja spela innebandy, klicka på länken nedan så placeras du i kö. Vi släpper in fler spelare löpande.
Anmälan till Lindås IBK - F14/15
Säsongen 22/23 gick i en rasande fart och vi har haft många roliga stunder tillsammans. Vi har fått in en hel del nya medlemmar och är i dagsläget ca 35 tjejer som två gånger i veckan möts för att träna, ha roligt och lära känna nya och gamla vänner.
Säsong 23/24 startade upp i september och vi tränar på torsdagar (16:45-18 -Lindåshallen) och lördagar (11:30-12:45 - Askim Sporthall). Information om kommande träningar och aktiviteter kommer via hemsidan och utskick till de som är anmälda så håll utkik och gå in och anmäl er så att ni inte missar en träning eller en nyhet.
Under säsongen deltar vi i seriespel med två lag. Mer information om detta finns under sidan Lagindelning & Matcher.
Som ny spelare får man prova på två gånger under en två veckors period innan man bestämmer sig om man vill fortsätta. Det finns utrustning att låna för spelare som provar på.
Namn, mejl och telefonnummer till huvudledarna finns under kontakt.
Om du eller ditt barn byter någon kontaktuppgift, ber vi dig att uppdatera dessa genom att logga in på hemsidan. All information till spelare och föräldrar kommuniceras via hemsidan.
Vi söker alltid fler ledare. Är du intresserad så ta detta tillfälle och ha skoj med ditt barn, lär känna deras vänner i en tidig ålder och viktigast av allt, kom och ha roligt! Ingen erfarenhet av innebandy behövs, endast ett leende och vilja att hjälpa barnen ha roligt!
Håll er uppdaterade och svara på de kallelser som skickas ut inom utsatt tid. Detta förenklar administationen och arbetet för oss ledare. Vi tränar och spelar innebandy med fokus på att ha kul tillsammans.
Vi ses i Lindås Waves Arena!
Fakturafrågor hänvisas till kansliet på mejladress: ekonomi@lindaswaves.se